eng
máme řešení pro...

Surovinové hospodářství pro novou toustovou linku

Minulý měsíc zahájila naše společnost práce na realizaci surovinového hospodářství pro novou výrobní linku na toustové a sandwichové chleby u našeho zákazníka Pekárna Zelená louka, a.s. v obci Herink u Prahy.

Velká pekárna v obci Herink u Prahy patřící do skupiny společnosti PENAM, a.s., která byla uvedena do provozu v roce 2007 a do které naše společnost dodala a zprovoznila surovinové hospodářství od italského partnera CEPI S.p.A., tři mísící centra pro výrobu chlebových těst a dvě pro běžné pečivo, rohlíky a veky od italského dodavatele MIXER S.r.l., dvě tvarovací linky na chléb a jednu tvarovací linku na rohlíky a jednu kombinovanou tvarovací linku na rohlíky a veky od německého dodavatele WERNER&PFLEIDERER Lebensmiteltechnik GmbH, holandského výrobce WP-Haton B.V. a rakouského partnera RH-technik Hölbfer GmbH,   rozšiřuje své výrobní prostory o automatickou výrobní linku na toustové a sandwichové chleby. Nová linka bude mít výrobní kapacitu 6 000 ks toustového chleba o hmotnosti 500 g a alternativně 4 070 ks chleba „Supersandwich“ o hmotnosti 750 g.

Společnost FUTURPOL, s.r.o. instaluje vstupní část technologie nové kompletní výrobní linky. Technologie pro skladování, přepravu a dávkování sypkých a tekutých surovin bude tvořena moučným hospodářstvím s devíti venkovními nerezovými sily typu GLOBOSILO, dvěma trevírovými sily typu SILSYSTEM, systémem dávkování mikrosurovin se čtrnácti dávkovacími zásobníky, třemi stanicemi pro vyprazdňování BIG-BAG-ů, technologií pro výrobu, skladování, přepravu a dávkování tekutého droždí a kvasů, systémem výroby, směšování a dávkování teplé, chlazené a ledové vody, technologií skladování a dávkování oleje a tekutého másla, technologií pro výrobu, skladování a dávkování pasty z odkrojků toustových a sandwichových chlebů, tzv. restbrotu a jedním dávkovacím centrem sypkých a tekutých surovin ústícím do vakuového hnětače.

Celá technologie pro výrobu toustových a sandwichových chlebů by měla být uvedena do provozu na podzim tohoto roku. 

Další novinky